Czy mogę wybrać kolor graweru?

W przypadku grawerowania laserowego nie ma możliwości wybrania koloru graweru. Grawer to proces wypalania wierzchniej warstwy przedmiotu. Proces ten powstaje na skutek silnego skupienia światła, które wytwarza wiązka lasera grawerującego. Co za tym idzie, potocznie mówiąc maszyna grawerująca po prostu “zdziera pierwszą warstwę przedmiotu” i kolor jaki się ukaże po znakowaniu jest w bardzo dużej mierze zależny od przedmiotu. Oczywistą sprawą jest fakt, że operator grawerki może w jakimś stopniu “manipulować” kolorem poprzez odpowiedni dobór ustawień maszyny grawerującej. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Bardzo często klienci pytają czy czarny skórzany portfel wyjdzie na biało, albo czy kolor na statuetce może być czarny. Niestety w takich wypadkach jest to niemożliwe. Jeśli natomiast np. wewnętrzna warstwa skóry w portfelu byłaby w kolorze białym (np. podczas produkcji tak zadecydował producent portfeli) to my zagrawerowując wierzchnia warstwę jesteśmy wstanie uzyskać biały kolor.
Jedynym wyjątkiem od reguły jest grawer na tabliczkach ze stali nierdzewnej czy też innych metalowych przedmiotach. W takim przypadku można nałożyć specjalną pastę grawerską lub dobrze pokombinować z parametrami maszyny alby uzyskać czarny kolor grawer – w przypadku takich realizacji można wybrać kolor graweru.

Wracając do tematu portfela z grawerem i innych przedmiotów skórzanych – często jest tak że dwa te same przedmioty do grawerowania, wygrawerowane jeden za drugim, tymi samymi ustawieniami – mogą znacząco się różnić – spowodowane jest to innymi parametrami skóry – którymi akurat dysponował producent przy tworzeniu produktów.
⁣⁣⁣⁣⁣⁣
Producenci gadżetów reklamowych wychodzą na przeciw tym ograniczeniom – dzięki czemu mamy na rynku coraz więcej przedmiotów przygotowanych właśnie pod grawer. Gdzie wierzchnia warstwa jest jednego koloru, a spodnia innego – tak aby grawer zawsze wychodził kontrastowo. Zachęcamy do sprawdzenia naszych katalogów z gadżetami reklamowymi i nie tylko!
⁣⁣
⁣⁣

Zaletą grawerowania laserowego jest przede wszystkim trwałość i precyzja. Wygrawerowane przedmioty są dożywotnio spersonalizowane i nic tego nie może zmienić ?

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda proces grawerowania w skrócie, to zapraszamy Cię koniecznie na naszego TikToka

Natomiast jeśli interesuje Cię również  efekt końcowy naszej pracy – zajrzyj na naszego instagrama! Tam regularnie wrzucamy nasze realizacje! SPRAWDŹ INSTA!

Jeśli przywykłeś do YouTube to na tej playliście możesz przeglądać jak grawerujemy SPRAWDŹ

Grawer możemy wykonać między innymi na:

i wiele wiele innych powierzchni płaskich 🙂 

Podobne wpisy