Najczęściej zadawane pytania

Pytania ogólne

Tak – posiadamy usługę ekspres, w ciągu 15 minut możemy zagrawerować Twój produkt.

W dużej mierze kolor graweru jest zależy od produkty na jakim grawerujemy. Grawerowanie polega na wybraniu pierwszej warstwy – więc teoretycznie jaki jest kolor pod spodem taki też będzie miał kolor graweru. Dokładamy wszelkich starań poprzez odpowiedni dobór mocy, aby kolory oraz jakość graweru była zadowalająca. (ręcznie nie kolorujemy grawerów)

Najmniejszy grawer jaki możemy wykonać może być nawet o wielkości 2 mm.

Czasami uda się pomóc, jednak w większości przypadków najpierw odsyłamy do osoby, która zeszlifuje grawer – z tego co się orientujemy, niektórzy zegarmistrzowie mają takie usługi.

Tak i tak. Jesteśmy otwarci na klientów indywidualnych, dla których wygrawerujemy pojedynczą sztukę, grawerujemy też hurtowe ilości. Warto to uwzględnić w zapytaniu o wycenę, ponieważ ceny przy większej ilości różnią się od indywidualnych.

W pracowni dysponujemy szerokim asortymentem długopisów oraz piór Parker, które możemy wygrawerować na miejscu. Posiadamy również zapalniczki metalowe, na których świetnie wychodzi grawer. Mamy również szklane statuetki, dyplomy z podkładem drewnianym oraz skrzynie ( np. na wino). Pracujemy ciągle nad wprowadzeniem większej ilości „gotowych” produktów.

W naszej pracowni nie boimy się wyzwań, grawerowaliśmy już chyba na wszystkim – od butów po czajnik, przez garnek i miecz. Zadzwoń lub napisz do nas maila, załącz zdjęcie przedmiotu a na pewno coś wymyślimy.

Jesteśmy po to, aby pomagać naszym klientom – jeśli sprawa jest pilna, zadzwoń do nas, postaramy się pomóc.

Standardowe godziny pracy to 9.30 do 18.00. Jeśli potrzebujesz graweru poza naszymi godzinami dostępności – śmiało dzwoń, pewnie i tak będziemy w pracowni.

Grawerujemy między innymi na: skórze, drewnie, metalu, aluminium , szkle, tworzywach sztucznych, marmurze, bursztynie, gipsie… tak naprawdę na wszystkim.

Znajdujemy się w Gdańsku, na ulicy Dywizjonu 303 1/lok. U4 (przy skrzyżowaniu z ul. Hynka)

W naszej pracowni grawerujemy metodą laserową, wykorzystując maszyny CO2 oraz laser światłowodowy.

Głębokość graweru, uwzględniona jest od materiału na jakim jest wykonany grawer. Na drewnie może być to 1 mm głębokości, a na złotej zawieszcze 0.2 mm. Tak czy siak grawer jest nieścieralny i nie ma możliwości aby sam z siebie zniknął

Nie szkodzi, wspólnie w pracowni/ bądź drogą mailową, przygotujemy projekt, od układu tekstu, stworzenia grafik do wyboru czcionki.

Logo powinno być w wersji wektorowej w formacie .PDF/.AI./.CDR , z czcionkami zamienionymi w krzywe. Jeśli jednak nie posiadasz podanych formatów, prosimy o dostarczenie w wysokiej jakości plik .JPG. W skrajnych przypadkach, za dopłatą możemy odwzorować logo, tak aby nadawało się pod grawer.

Tak, klienci często wysyłają nam swoje paczki prosto do naszej pracowni, aby oszczędzić sobie czasu na dojazdy. Prosimy jednak przed wysyłką o kontakt telefoniczny pod numer 507-979-742. Jak tylko paczka dojdzie, przygotowujemy projekt/ wizualizację i wysyłamy do akceptacji.

Grawer na skórze

Każda skóra zachowuje się inaczej. Możemy zasugerować jaki wyjdzie kolor, jednak nigdy nie dajemy 100% pewności. Zdarza się tak, że dwa identyczne kawałki skóry (np. na bransoletkach) zakupione w tym samym sklepie, zostaną inaczej wygrawerowane – zachowując przy tym ten sam proces grawerowania.

Tak, możesz także wygrawerować pasek, kalendarz oraz wiele innych skórzanych rzeczy.

Grawer na zegarku

Tak, z chęcią to dla Ciebie zrobimy.

Pamiętaj, że jeżeli bransoleta zegarka jest nierozpinana, podejdź do zegarmistrza aby umożliwić dostęp do koperty zegarka (w większości przypadków potrafimy rozkręcić bransoletę na miejscu).

Tak, grawer na skórzanym pasku jest jak najbardziej wykonalny.

Najczęściej wybieramy miejsce graweru tak, aby nie ingerować w znakowanie producenta. Często grawerujemy po okręgu tarczy. Jeśli natomiast nie satysfakcjonuje Cię takie rozwiązanie, musisz udać się do zegarmistrza, który Ci to spoleruje, a następnie wrócić do nas.

Grawer na metalu

Tak, wykonujemy grawer na metalowych przedmiotach.

Maksymalny obszar grawer na metalu to średnica 150 mm.

Niestety w swojej ofercie nie posiadamy pojedynczych blaszek metalowych. Mamy natomiast zamiennik, jakim jest laminat odporny na UV, który imituje blachę.

W przypadku większej ilości, jak najbardziej możemy zrealizować zamówienie.

Grawer na biżuterii

Tak, wykonujemy grawer na biżuterii.

Tak, natomiast jeśli jest to cienka złota blaszka o grubości 1 mm, niestety nie.

Aktualnie nie grawerujemy na obrączkach.

Tak, wykonujemy grawer na srebrze.

Grawer na szkle

Tak, możemy wykonać grawer na szkle na płaskich przedmiotach.

Tak, możemy wykonać grawer na kieliszku w pionie – tzn. w jednej płaszczyźnie.

Tak, dodatkowo mamy szeroką ofertę najróżniejszych statuetek.

Tak, o ile szklanka ma płaską powierzchnię (np. szklanki do whiskey).

Niestety nie, grawerowanie to skupienie wiązki światła w jednym miejscu, dzięki czemu wypalana zostaje powierzchnia. W przypadku naczyń żaroodpornych grawer wychodzi bardzo nieestetycznie, a szkło wokół grawera jest popękane.

Tak, często zdarza nam się grawerować pełne butelki whiskey.

Grawer na drewnie

Tak, maksymalna wielkość graweru 600 x 300 mm oraz 150 mm wysokości.

Posiadamy na stanie drewnianą sklejkę o wymiarach 500 x 300 mm, 3 mm grubości, z której możemy wycinać.

Grawer na laminacie

Laminat jest to tworzywo sztuczne, imitujące blaszkę np. metalową. Laminat mamy w rozmiarze 600 x 300 mm, z którego wycinamy dowolne kształty i tabliczki. Laminat o grubości 0,8/1,6/3,2 mm.

Złote, srebrne, czarne oraz białe. Na zamówienie w ciągu 24h możemy sprowadzić dla ciebie 36 różnych odcieni laminatów.