Jak wygląda proces grawerowania? 

Czym jest grawerowanie, jak wygląda proces grawerowania? 

Grawerowanie laserowe jest procesem, dzięki któremu możemy nadać przedmiotom codziennego użytku niespotykanego charakteru, a sam proces graweru porównywany jest do procesu drukowania. 

Na początku, po wstępnych ustaleniach i poradach z naszej strony w programie graficznym powstaje projekt graweru w formacie wektorowym. Następnie za pomocą odpowiedniego sterownika przesyła się go z komputera do maszyny znakującej. Operator lasera wkłada przedmiot na obszar roboczy i dostosowuje wysokość wiązki do wysokości przedmiotu. Ustawia także dokładne miejsce, w którym ma pojawić się grawer. Następnie musi zatwierdzić ustawienia i wtedy rozpoczyna się proces grawerowania. Jest to metoda bezdotykowa – całą pracę po wprowadzeniu odpowiednich danych wykonuje wiązka lasera, która pod kątem prostym obrabia wybraną powierzchnię, pozostawiając na niej grawer. 

Grawerunki, wykonane metodą laserową mogą być wycinane z bardzo dużą precyzją, co wiąże się z wysoką estetycznością końcowego produktu. Pod wpływem wiązki lasera materiał silnie się nagrzewa, co prowadzi do jego nadpalenia, a w następstwie stworzenia wzoru zgodnego z wcześniej ustalonym projektem. Po całym procesie znakowania, który średnio zajmuje od 5-30 min, , operator wyjmuje wygrawerowany przedmiot z maszyny i przygotowuje do odbioru 🙂 

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda proces grawerowania w skrócie, to zapraszamy Cię koniecznie na naszego TikToka

Natomiast jeśli interesuje Cię również  efekt końcowy naszej pracy – zajrzyj na naszego instagrama! Tam regularnie wrzucamy nasze realizacje! SPRAWDŹ INSTA!

Jeśli przywykłeś do YouTube to na tej playliście możesz przeglądać jak grawerujemy SPRAWDŹ

 

W taki oto sposób możemy wykonać między innymi:

i wiele wiele innych powierzchni płaskich 🙂 

 

Podobne wpisy