Prezent na komunię — Pomysły na prezent komunijny z grawerem

Pamiątki z grawerem na komunię świętą

Prezent na komunię to jeden z najważniejszych tematów poruszanych podczas obchodzenia pierwszej komunii świętej. Jest to uroczystość katolicka, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba.

W naszej pracowni bardzo często wykonujemy pamiątkowe grawery na prezentach komunijnych.

Dzięki takiemu zdobieniu obdarowywana osoba bardzo długo zapamięta to, z jakiej okazji i od kogo otrzymała prezent komunijny.

W naszej pracowni nie dysponujemy dewocjonaliami, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby spersonalizować przyniesione wcześniej pamiątki I Komunii Świętej.

Maj to komunijny miesiąc kreatywnego grawerowania i personalizacji różnego typu przedmiotów w naszej pracowni.

Jakie prezenty najczęściej grawerujemy na komunię?

 1. Najczęściej klienci przychodzą do nas ze srebrnymi ikonami (obrazkami z podobizną Matki Bożej, Jezusa i innymi ważnymi postaciami z Biblii.), na których wykonujemy dedykację na odwrocie w postaci grawerowania bezpośrednio na podłożu Ikony — zazwyczaj jest to grawer na drewnie.
 2. Tabliczka okolicznościowa z grawerem na Pamiątkę I Komunii Świętej jest również bardzo często wybieranym dodatkiem. Do dyspozycji mamy dwa kolory tabliczek: złote oraz srebrne — tabliczki dobieramy indywidualnie, tak aby dobrze się komponowały z całością.
 3. Kolejną popularną pamiątką, na której wykonujemy grawer, są różnego rodzaje medaliki i naszyjniki oraz pozostała biżuteria. Indywidualna personalizacja takiego medalika, na pewno przypadnie do gustu osobie obdarowanej i zostanie z nią na lata.
 4. Zegarek to nie tylko praktyczny gadżet, ale również osobisty przedmiot, który towarzyszy nam na co dzień. Dodanie dedykacji na zegarku nadaje mu wyjątkowego charakteru i wartości sentymentalnej. Jest to doskonały sposób na upamiętnienie ważnej daty Pierwszej Komunii Świętej, tworząc trwałą pamiątkę, którą można nosić z dumą i cieszyć się nią przez wiele lat.
 5. Długopisy Parker cieszą się uznaniem ze względu na swoją doskonałą jakość i elegancki design, dlatego są świetnym wyborem na prezent z dedykacją z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Dodanie grawerowanej tabliczki na długopisie nadaje mu osobistego charakteru i sprawia, że staje się wyjątkowym upominkiem. To idealny sposób na uczczenie tego wyjątkowego dnia dla bliskiej osoby, tworząc praktyczną i elegancką pamiątkę, która będzie cieszyć i inspirować przez wiele lat.

Jak wygląda proces grawerunku na prezentach komunijnych?

Proces grawerowania prezentów komunijnych zaczyna się od wyboru odpowiedniego przedmiotu i materiału. Następnie projekt graweru jest starannie opracowywany, uwzględniając imię dziecka, datę komunii i inne ważne informacje. Przygotowany materiał jest oczyszczany lub pokrywany specjalną powłoką. Parametry grawerowania, takie jak moc lasera czy głębokość cięcia, są precyzyjnie dostosowywane.

Przedmiot jest umieszczany w maszynie grawerującej, a lokalizacja graweru jest dokładnie ustalana. Grawerowanie jest przeprowadzane zgodnie z wcześniej ustalonymi parametrami, a laser delikatnie usuwa materiał, pozostawiając po sobie wzór lub tekst. Po zakończeniu procesu rezultaty są kontrolowane pod kątem czytelności i estetyki.

Jeśli to konieczne, prezent jest oczyszczany z ewentualnych pozostałości po grawerowaniu, a także poddawany dodatkowym zabiegom wykończeniowym, takim jak polerowanie. Ostatecznym krokiem jest staranne zapakowanie spersonalizowanego prezentu, przygotowując go do wręczenia. Ważne jest, aby cały proces grawerowania był przeprowadzany przez profesjonalistów, aby zagwarantować estetykę i trwałość efektów końcowych.

Na jakich materiałach możemy grawerować, wybierając różne prezenty komunijne?

Grawerowanie można przeprowadzić na wielu różnych materiałach, co daje dużą swobodę wyboru prezentów komunijnych. Oto niektóre z popularnych materiałów, na których można z powodzeniem przeprowadzać grawerowanie:

 • Metal:
  • Stal nierdzewna, srebro, złoto, mosiądz, aluminium — wszystkie metale, z których jest zrobiona dziecięca biżuteria komunijna.
  • Doskonałe do grawerowania wyjątkowych sentencji i emblematów.
 • Drewno:
  • Drewniane ramki, skrzynki, drewniane krzyże, albumy czy drewniane ozdoby.
  • Nadaje się do grawerowania personalizowanych wiadomości, imion, dat czy dedykacji.
 • Szkło:
  • Kieliszki, wazony, ramki na zdjęcia czy szklane ozdoby jak np. szklane statuetki Pierwszej Komunii Świętej.
  • Grawerowanie na szkle nadaje elegancji i może być stosowane na różne okazje, w tym na komunię.
 • Skóra:
  • Portfele, paski, notesy, etui na dokumenty.
  • Grawerowanie na skórze dodaje prezentowi elegancji i indywidualności.
 •  
 • Platyna i inne metale szlachetne:
  • Pierścienie czy kolczyki, obrączki i inne upominki.
  • Grawerowanie na metalach szlachetnych wymaga specjalistycznych umiejętności, ale daje wyjątkowe rezultaty.

W zależności od rodzaju prezentu i preferencji osoby obdarowywanej można dostosować materiał do grawerowania, aby uzyskać spersonalizowany i wyjątkowy prezent na komunię. W naszej kreatywnej pracowni jesteśmy w stanie dostosować siłę lasera do powierzchni, którą poddajemy grawerowaniu, dzięki czemu uzyskany efekt jest niepowtarzalny.

Przedstawiamy najpopularniejsze grawerowane dedykacje na pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej

Życzenia na Pierwszą Komunię Świętą:

 1. Na pamiątkę I Komunii Świętej Stasiowi — Matka Chrzestna, Gdańsk, 24.05.2022 r. 
 2. Kochaj Boga całym sercem, a On zawsze dniem i nocą będzie służył Ci pomocą. Na pamiątkę I Komunii Świętej Lenie — Rodzice Chrzestni 
 3. Dzisiaj jest Twoja Komunia Święta. Wszystko, co dziś przeżywasz, dobrze zapamiętaj. Bo to jest moment szczególny, chwila uroczysta, Twoja dusza jest piękna, jasna, czysta.
 4. Idź przez życie prosto, śmiało biorąc piękny wzór z Chrystusa. Niechaj piękna śnieżnobiała pozostanie Twoja dusza.
 5. Najszczęśliwszy w życiu swoim dzień dzisiaj obchodzisz, niech więc Bóg z Twojego serca nigdy nie wychodzi! Łaska Pana Naszego, Jego miłość i dobroć, niech będą światłem Twojej drogi.
 6. Oby w Twoim sercu mieszkał Jezus żywy, byś był silny w wierze i z Bogiem szczęśliwy.
 7. Święty czas jest w owej chwili, gdy się Jezus ku Tobie chyli. Wiem, że kocha Cię niezmiernie, więc i Ty kochaj Go wiernie.
 8. W dniu Twojej Pierwszej Komunii Świętej życzymy Ci, abyś zawsze kroczył drogą Jezusową, czyli drogą prawdy, miłości i wiary, a Dobry Bóg miał Cię zawsze w swojej opiece. Aby Twoje serce było bez skazy, a miłosierny Jezus zamieszkał w nim na zawsze. Abyś ze wszystkich doświadczeń, jakie przyniesie Ci los, wychodził zwycięsko z Jezusem i Maryją, a każdy dzień był wspanialszy od poprzedniego. Kochaj swoich rodziców, jak Bóg umiłował Cię, czyli mocno i bezinteresownie. Bądź dumny z tego, że jesteś chrześcijaninem, oraz życzymy Ci, abyś był zawsze uśmiechnięty i szczęśliwy.

Mamy nadzieję, że czytając nasz wpis, zaczerpniesz inspiracji i przygotujesz na ten ważny moment razem z nami wyjątkowy prezent na komunię.

Zapraszamy do kontaktu w celu przygotowania projektu graweru komunijnego.

Jeśli zechcesz wręczyć pieniądze z okazji 1 komunii świętej to polecamy zrobić to w dobrym stylu wykorzystując nasze pudełko z grawerem na pieniądze 

Grawer na komunię – sprawdź nasze realizacje
 
 

Podobne wpisy