Czym jest grawerunek? Czy da się go usunąć?

Zespół Zagrawerowanych lubi wyzwania, kolejnym z nich jest tworzenie (regularnie…) bloga o Grawerowaniu. Stwierdziliśmy, że skromna dawka wiedzy może być nie tylko przydatna, ale i pomóc każdej osobie, która chce zrobić prezent, czy jest zainteresowana tematem. Grawerunek to czysta przyjemność. 🙂

Czym jest grawerunek?

A no już tłumaczymy – wkładając przedmiot do maszyny poprzez wiązkę lasera, trwale wypalamy napis, logo, zdjęcie.

Dlaczego grawer się nie ściera? 

Ponieważ nie nakładamy żadnej farby, grawerowanie to tak naprawdę wypalenie we wskazanych miejscach konkretnego projektu. Każdy element naszego projektu np. grawerunek kalendarza z imieniem Piotr – laser widzi w ten sposób, że każdy element napisu jest zaznaczony na czarno – tzn. do usunięcia. We wskazanym miejscu laser wybiera materiał, pozostawiając po sobie piękny napis.

Czy da się go usunąć ?

Otóż nie. Grawer stanowi wgłębienie, które jest wyczuwalne pod palcem – najlepiej to widać w przypadku grawerunku na szkle czy skórze. I o to w tym chodzi ? Aby każda nasza dedykacja była na zawsze!

P.S. Dla wszystkich miłośników zdobnictwa wyjaśniamy, że opisujemy tutaj jedynie grawer wykonanych techniką komputerową, zwanym także grawerowaniem elektronicznym.

Podobne wpisy