Zagrawerowani

Grawerstwo kreatywne

Grawerstwo kreatywne to jeden z aspektów, który charakteryzuje naszą działalność! Grawer na szkle bardzo lubimy ? Piękne dedykacje, wyraźny i mocny grawer. Po wlaniu dowolnego napoju do szklanej karafki lub szklanki z grawerem mamy świadomość, że nasz grawer cieszy oko. Najczęściej grawerujemy karafki, szklane statuetki, szklanki, kufle do piwa. Nie straszne są nam wazony czy inne przedmioty ozdobne. W swojej ofercie mamy medale szklane produkcji włoskiej oraz statuetki o nietypowych kształtach.

Grawerunek na szklanej karafce i kieliszkach

Co powinniście wiedzieć przed zakupem szklanek czy karafki?

Najlepiej graweruje nam się na przedmiotach prostokątnych. Po pierwsze dlatego, że łatwiej się je ustawia, po drugie dlatego, że mamy więcej miejsca na wykonanie graweru. Nie grawerujemy na szkle, które jest cieńsze niż 2 mm. Oznacza to, że ozdobne flakony czy filigranowej szklaneczki nie wchodzą w grę. Dlaczego? Bo mogą pęknąć podczas grawerowania.

Miejsce, w którym nie wykonujemy grawerunków.

Jedyne czego nie grawerujemy na szkle to wokół szklanek czy kufli. Jedyną dostępnie technicznie metodę zagrawerowania takich powierzchni, to grawer w pionie.

Grawerstwo kreatywne na szkle jest jednak najbardziej dla nas fascynującą formą grawerowania. Może dlatego, został opisany jako pierwszy (?) ? Z tego miejsca chcielibyśmy zaprosić Was, drodzy czytelnicy do zaobserwowania nas na Instagramie, na którym regularnie publikujemy zdjęcia kreatywnego grawerunku wykonanego na różnych materiałach.

Podobne wpisy