Jakie szkło nadaje się do grawerowania

To jedno z tych pytań, które jest bardzo nieoczywiste. Dlaczego?
Wszystko zależy od danego produktu ze szkła. Na jednym możemy coś wygrawerować na innym nie. Składa się na to wiele czynników.
Kilka z nich opiszemy w tym wpisie.

Grubość szkła – czy ma znaczenie podczas procesu grawerowania?

Jak dobrze wiesz grawerowanie jest to wypalanie laserem napisu lub logo. O ile laser nie zrobi większych szkód na plastiku, drewnie czy metalu, tak przy szkle jest to odwrotna sytuacja. Szkło w trakcie grawerowania się nagrzewa i może pęknąć dlatego tak ważne jest by grubość grawerowanego szkła miała chociażby 2 mm. W ten sposób laser nie uszkodzi grawerowanej powierzchni, a Twój prezent będzie pięknie wygrawerowany.

Płaskie miejsce

Ten problem jest najczęściej spotykany, gdy klienci przynoszą nam szkło do grawerowania. Przychodzą z piękną szklanką, na której myślą, że idealnie wyglądałby napis bądź logo. Niestety nie na każdej powierzchni da się zagrawerować. Laser potrzebuje idealnie poziomej powierzchni do grawerowania.

Wysokość i wielkość

Nasz grawer ma swoje ograniczenia i nawet jeśli chcielibyśmy to zmienić, nie mamy na to wpływu. Musimy zaznaczyć, że maksymalna wielkość produktu po jego włożeniu do maszyny nie może być większa niż 30x60x17cm.

Miejsce do grawerowania

Musimy wspomnieć o tym, że nie każde miejsce na szklance, kieliszku czy wazonie jest odpowiednie do grawerowania.
W szklance lepiej unikać miejsca tuż przy krawędzi, gdyż jest ono bardzo cienkie i łatwo pęka pod działaniem promienia lasera.
W kieliszkach, gdy chcemy grawerować nóżkę dobrze, gdy jest ona grubsza- grawer jest bardziej widoczny i lepiej się prezentuje.

Kończąc ten wpis chcemy zachęcić was do wejścia na naszą stronę na Instagramie https://www.instagram.com/zagrawerowani/?hl=pl, na której na bieżąco zamieszczamy nasze aranżacje na szklanych elementach oraz innych produktach.
Sprawdź nasze realizacje. Wykonujemy grawer na szklankach do restauracji, hoteli i apartamentów. Ostatnio mieliśmy okazję wykonać szklanki do Apartamentu w Gdańsku.

Podobne wpisy