tabliczka znamionowa maszyny grawer gdańsk

Grawerowana tabliczka znamionowa

Grawerowana tabliczka znamionowa

Oprócz standardowych usług grawerskich nasza pracownia oferuje grawerowanie tabliczek znamionowych do wszystkich pojazdów m.in. samolotów Cessna. Abyśmy mogli wykonać grawerunek na tabliczce potrzebujemy informacji, które klient powinien dostarczyć wraz ze składaniem zamówienia. Z tego wpisu dowiesz się, czym jest tabliczka znamionowa, jakie informacje musi ona zawierać oraz jak wygląda proces grawerunku w przypadku znakowania takich przedmiotów.

Czym jest tabliczka znamionowa – definicja?

Jest to metalowy kawałek specjalnie przygotowanej uprzednio blachy, który jest trwale przymocowany do maszynyurządzeniaśrodka transportu lub części pojazdu. Tabliczka znamionowa zawiera najważniejsze informacje homologacyjne określone przez producenta. Znajdują się na niej m.in. numer VIN (nr identyfikacyjny), masa całkowita pojazdu oraz maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie wytrzymać dany pojazd. Posiadanie takiej tabliczki jest obowiązkowe w przypadku każdego pojazdu. Reguluje to rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

Jakie informacje muszę dostarczyć do pracowni grawerskiej?

  • Nazwa,
  • Producent,
  • Numer seryjny,
  • Typ lub model urządzenia.

Jak wygląda proces grawerunku na tabliczce znamionowej samolotu?

Przed wygrawerowaniem informacji, wraz z klientem ustalamy dane, jakie znajdą się na gotowym już produkcie. Bez wątpienia ostateczna decyzja należy jednak do klienta i jest uzasadniona uprzednim wglądem do projektu tabliczki. Taki projekt wysyłamy lub pokazujemy klientowi w naszej pracowni. Podczas grawerunku tabliczki znamionowej wykorzystuje się dostępne w tej branży technologie: laserowe wycinanie i grawerowanie powierzchni twardych. Tabliczki aluminiowe w procesie produkcji pokrywa się warstwą ochronną o biologicznej twardości szafiru. Działanie takie korzystnie wpływa na okres przeżywalności tabliczki i niweluje uszkodzenia, jakie mogą oddziaływać na tabliczkę w niekorzystnych warunkach. Proces grawerunku wygląda więc bardzo podobnie jak w przypadku zwykłej, metalowej blaszki.

Wykonujemy tabliczki dla:

  • hoteli
  • pensjonatów
  • apartamentów
  • restauracji
  • klubów sportowych

Niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo jednej, indywidualnie zaprojektowanej tabliczki znamionowej, czy też szukają dostawcy hurtowej liczby tabliczek jesteśmy w stanie wygrawerować informacje na ich dowolnej liczbie. Do każdego zamówienia podchodzimy z taką samą uwagą, niezależnie od jego wielkości i stopnia skomplikowania. Jeśli mają Państwo pytania z zakresu wykonania różnego rodzaju oznaczeń, chętnie wesprzemy swoim doświadczeniem i podsuniemy najlepsze rozwiązania. Gorąco zachęcamy do kontaktu!

Sprawdź nasze ostatnie realizacji – jedno z nich wykonaliśmy dla Apartamentów w Gdańsku.

 

Podobne wpisy